محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

   دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

   دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

   گمرک ایران با تکذیب هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی اعلام کرد : دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران بدون محدودیت همچنان امکان پذیر است .

   در توضیحات گمرک آمده است : اطلاعات واردات و صادرات تمامی ردیف های تعرفه ای که برای ورود یا خروج آنها تشریفات گمرکی انجام و مجوز صادر شده به تفکیک نوع کالا ، ارزش دلاری ، ارزش ریالی ، کشور صادرکننده یا وارد کننده و گمرک ورودی یا خروجی در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir به صورت ماهیانه و سالانه موجود است و علاوه بر آن آمار روزانه اقلام عمده نیز جهت بهره برداری در سایت گمرک ایران قرار می گیرد .
   گمرک ایران تاکید کرده است : یکی از اقدامات مهم گمرک همزمان با الکترونیکی شدن فراهم آوردن امکان دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات تجارت خارجی کشور بوده است که این موضوع از سیاستهای محوری و اصلی مسئولان گمرک بوده و با جدیت تداوم خواهد یافت .
   بر این اساس در حال حاضر به کمک گمرک الکترونیک بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور در گمرک تشکیل و اطلاعات قابل انتشار در سایت گمرک قرار داده می شود و بخش زیادی از اطلاعات فعالیت افراد حقیقی و حقوقی در حوزه واردات ، صادرات و ترانزیت جزو اطلاعات خصوصی افراد محسوب شده و به صورت عمومی امکان انتشار ندارد .
   با راه اندازی سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک این امکان فراهم شده است که اطلاعات تمامی محموله ها به تفکیک دهها آیتم در این سامانه ذخیره سازی شده و در هر شرایط زمانی و مکانی امکان رهگیری این اطلاعات در بخش مدیریت اطلاعات سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی وجود دارد .
   در این توضیحات تاکید شده است : گمرک زمانی که مجوز ها را وصول کرد آن زمان اجازه ترخیص می‌دهد. گمرک حلقه آخر تجارت خارجی است و 37 سازمان متولی صدور مجوز ها است .
آدرس: کیلومتر 7 جاده قدیم کرج – خیابان خلیج فارس –خیابان شهید بهشتی اداره کل گمرک تهران
تلفن: 66250631- 66250636- 66256118
پست الکترونیک: test@test.com
پیوندها
تعامل الکترونیک